Teorinės elementariųjų dalelių fizikos grupė (VU)

Vadovas: dr. Darius Jurčiukonis

Grupės veiklos sritis: Teoriniai elementariųjų dalelių tyrimai nagrinėjant standartinio modelio plėtinius, bei konstruojant naujus, už standartinio modelio (beyond Standard Model), fenomenologinius modelius.

Grupės sąsajos su CERN:

• Fenomenologiniuose tyrimuose naudojami naujausi CERN, neutrinų detektorių ir kitų didelių energijų eksperimentų rezultatai, bei kosmologiniai stebėjimai, kurie leidžia apriboti modelių parametrų ribas ir padidinti modelių numatymo tikslumą.
  • Grupės nariai dalyvauja dalelių fizikos viešinimo renginiuose, tame tarpe – CERN ir IPPOG organizuojamose meistriškumo pamokose moksleiviams.
  • Dalyvaujama CERN neutrinų platformos darbiniuose pasitarimuose ir CERN teorijos departamento seminaruose.

Artimiausios numatytos veiklos:

• Grimus-Neufeld (GN) modelio nagrinėjimas.
  • Universalios pernormavimo schemos visoms perturbacijų eilėms adaptavimas skaliariniams laukams.
  • Bus gilinamasi į elektrosilpnuosius stebimuosius dydžius globos (custodial) simetriją pažeidžiančiuose modeliuose.
  • Diskretinių grupių tyrimai įtraukiant grupių eiles, turinčias didelį skaičių neizomorfinių grupių. Šiems tyrimams numatoma naudoti naują darbinę stotį, kuri yra perkama iš VU infrastruktūros plėtotės lėšų, vykdant 4-o uždavinio 1-ą veiklą.
  • Kai kurių modelių skaliarinių potencialų BFB (bounded-from-below) skaičiavimo algoritmų optimizavimas.

Grupės narių publikacijos: iNSPIRE-HEP

Bendradarbiavimas:

Infrastruktūra:

Grupei priklauso skaičiavimo sistema, kurią sudaro du „Supermicro“ skaičiavimo mazgai, SYS-241H-TNRTTP, turintys iš viso 256 procesoriaus branduolius ir 8 TB operatyviosios atminties, ir NAS mazgas, SYS-620P-TR, skirtas saugoti. Be to, mašinų mokymosi užduotims atlikti priklauso ir keli GPU skirti kompiuteriai.